Sık Sorulan Sorular

  • ARED Ödülleri’23 En İyi Endüstriyel Reklam Ödülü’ne ülkemiz sınırları içinde faaliyet gösteren tüm endüstriyel reklam üreticisi firmalar, montaj ve uygulaması tamamlanmış kamuya sergilenmiş yenilikçi endüstriyel reklamlarıyla başvurabilirler.
  • 9. ARED Ödülleri’23 Gelecek Vadeden Tasarımcı Ödülü’ne üniversitelerin en az bir üyesi grafik sanatlar, endüstriyel tasarım, güzel sanatlar, görsel iletişim tasarımı ve mimarlık bölümlerinden olmak üzere lisans ve yüksek lisans öğrencileri en az 3 en fazla 5 kişilik gruplar halinde başvurabilirler.

  • Gelecek Vadeden Tasarımcı Ödülü’ne ön başvurular, https://www.aredodulleri.com/ adresinde yayınlanan online kayıt linkiyle yapılacaktır.

  • En İyi Endüstriyel Reklam Ödülü’ne www.aredodulleri.com adresindeki ilgili bağlantıyı kullanarak yarışma başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuz sırasında üyelik kaydı oluşturulur. Üye girişi yaptıktan sonra başvuru formunuzu doldurabilir, girdiğiniz bilgileri ve görselleri, son başvuru tarihine dek dilediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.
  • Gelecek Vadeden Tasarımcı Ödülü yarışmasında bu yıl ETMK Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu ile Ankara TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi iş birliğinde, Ankara TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde hackathon formatında gerçekleşecektir, ilgili şartname ve katılım koşullarına buradan ulaşabilirsiniz

  • En İyi Endüstriyel Reklam Ödülü için aynı üye girişi ile bir kategoride en fazla 4 proje başvurusu yapılabilmektedir. Başvuru sayfasında her iki kategori için 4’er form bulunmaktadır. 

Gelecek Vadeden Tasarımcı Ödülü kategorisi için değerlendirme, 7 Ekim 2023 tarihinde, 08:00 – 20:00 saatleri arasında, TOBB ETÜ’de (Söğütözü, Söğütözü Cd. No:43, 06510 Çankaya/Ankara) düzenlenecek hackathon sonucu yapılacaktır. Yarışmacı gruplar, mentorları eşliğinde yukarıda belirtilen tema çerçevesinde çalışmalarını ortaya koyacak ve jüri aynı gün değerlendirmesini yaparak ödül alanları açıklayacaktır. Derecelerin açıklanması ve ödül töreni, FESPA Eurasia 2023 Fuarı’nın son günü olan 26 Kasım Pazar günü İFM İstanbul Fuar Merkezi’nde fuar alanında yapılacaktır. Jüri, sektörden, akademiden ve sivil toplum kuruluşlarından uzmanların katılımı ile oluşturulacaktır.

En İyi Endüstriyel Reklam Ödülü kategorisi için değerlendirme üç aşamada yapılacaktır.

Birinci aşamada tüm başvurular jüri tarafından online bir sistem üzerinden, 10 üzerinden puanlandırılarak en yüksek puanı alan üç başvuru listelenecektir. En çok puan alanların eşit çıkması halinde, son listeye kalacaklar jüri başkanı tarafından yapılacak kura çekilişi ile belirlenecektir.

Jüri üyeleri ayrıca 9. ARED Ödülleri’23 En İyi Endüstriyel Reklam Ödülü kategorisi “Mansiyon Ödülü” sahibini de belirleyecektir.

İkinci aşamada, jüri tarafından seçilen üç başvuru, 23-25 Kasım 2023 tarihlerinde, IFM İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek FESPA Eurasia 2023 Fuarı’na katılan herkesin oylamasına açılacaktır. Oylama, FESPA Eurasia 2023 Fuarı’nın 3. günü olan 25 Kasım 2023 Cumartesi günü, saat 18:00’de sona erecektir.

Üçüncü ve son aşamada ise oylamaların dağılımına göre 9. ARED Ödülleri’23 En İyi Endüstriyel Reklam Ödülü kategorisinin birinci, ikinci ve üçüncüsü belirlenecektir. Oy alanların eşit çıkması halinde ise derecelendirme, ARED Başkanı tarafından yapılacak kura çekilişi ile belirlenecektir.

  • Gelecek Vadeden Tasarımcı Ödülü’ne katılım için son başvuru tarihi 22 Eylül 2023’tür.

  • En İyi Endüstriyel Reklam Ödülü’ne katılım için son başvuru tarihi: 27 Ekim 2023’tür.