Sık Sorulan Sorular

ARED Ödülleri’20 Gelecek Vadeden Tasarımcı Ödülü’ne ülkemiz sınırları içinde öğrenim gören, reklam, tasarım, mimarlık fakültelerindeki öğrenciler başvurabilirler.

www.aredodulleri.com adresindeki ilgili bağlantıyı kullanarak yarışma başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuz sırasında üyelik kaydı oluşturulur. Üye girişi yaptıktan sonra başvuru formunuzu doldurabilir, girdiğiniz bilgileri ve görselleri, son başvuru tarihine dek dilediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

Yarışmaya katılım için oluşturacağınız üyelik ile ilgili ihtiyacınız olan tek veri geçerli bir e-posta adresinizin olmasıdır. Vereceğiniz e-posta adresinize gelecek linke tıklayarak üyeliğinizi aktif hale getirebilirsiniz.

Kayıt sırasında herhangi bir üyelik ücreti talep edilmemektedir.

Öncelikle e-posta adresinizi doğru yazdığınızdan emin olmalısınız. E-posta hesabınız kullanılabilir olmalıdır. Bazı durumlarda internet trafiğindeki yoğunluk e-postaların geç ulaşmasına sebep olabilmektedir. Ayrıca aktivasyon için gönderdiğimiz e-posta, hesabınızca spam olarak algılanmış olabilir, bu nedenle lütfen e-posta hesabınızın spam/önemsiz klasörünü kontrol ediniz. Bu klasörleri de kontrol ettikten sonra hala aktivasyon koduna ulaşamadıysanız sitenin sağ üst köşesinde bulunan “Giriş Yap” panelinde yer alan “Aktivasyon Kodu Gelmedi” linkine tıklayarak tekrar gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Aktivasyon linki yine de size ulaşmadıysa lütfen iletişim bölümündeki adrese giderek e-posta adresinizi yazarak sorunun giderilmesini talep ediniz. 

Üye girişi yaparak profil alanınıza ulaştıktan sonra, başvuru için doldurduğunuz başvuru formunu son başvuru tarihine dek istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

Aynı üye girişi ile bir kategoride en fazla 4 proje başvurusu yapılabilmektedir. Başvuru sayfasında her iki kategori için 4’er form bulunmaktadır. 

Değerlendirme üç aşamada yapılacaktır. 

Birinci aşamada tüm başvurular, ayrı ayrı jüri tarafından 10 üzerinden puanlandırılarak en yüksek puanı alan üç başvuru listelenecektir. En çok puan alanların eşit çıkması halinde, son listeye kalacaklar jüri başkanı tarafından yapılacak kura çekilişi ile belirlenecektir. Jüri değerlendirmesi çevrimiçi ortamda gerçekleştirilecektir.

Jüri üyeleri ayrıca “Mahmut Güldoğan Mansiyon Ödülü” sahibini de belirleyecektir.

İkinci aşamada, jüri tarafından seçilen üç başvuru, çevrimiçi ortamda kamuoyunun beğenisine sunulacaktır. Herkesin 1 oy kullanma hakkının bulunduğu oylama süreci, 10 -21 Aralık 2020 tarihleri arasında, çevrimiçi ortamda yürütülecektir. 

Üçüncü ve son aşamada ise oylamaların dağılımına göre 6. ARED Ödülü’20’nin birinci, ikinci ve üçüncü belirlenecektir. Kategorinin kendi içinde oy alanların eşit çıkması halinde ise derecelendirme, ARED Başkanı tarafından yapılacak kura çekilişi ile belirlenecektir. 

 

Yarışmaya katılım için son başvuru tarihi 30 Kasım 2020