Yarışma Hakkında

ARED Açıkhava Reklamcıları Derneği, endüstriyel reklam sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcilerini bir çatı altında toplamak, üyelerinin hak ve çıkarlarını korumak, sektörün sorunlarına çözüm bulmak, endüstriyel reklam sektörünü özel ve resmi kurum ve kuruluşlarda, yurtdışında temsil etmek amaçlarıyla 2000 yılında İstanbul’da kuruldu. Endüstriyel reklamcılık dünyasının temsilcilerinden oluşan ARED, kar amacı gütmeden faaliyetlerini sektörü geliştirmek için yürütüyor. ARED, global basım işleri federasyonu FESPA ile ortak olarak Avrasya bölgesinde baskı dünyasının en büyük fuarı olan FESPA Eurasia’yı 2013 yılından bu yana düzenliyor.

ARED’in endüstriyel reklam sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla bu yıl ARED V.-VI. Dönem Başkanı Birol FEDAİ Onuruna düzenlediği 5. ARED Ödülleri’19, “En İyi Endüstriyel Reklam Ödülü” ve “Gelecek Vaat Eden Tasarımcı Ödülü” olmak üzere iki kategoride düzenleniyor.

Yarışmada jüri tarafından yapılan ön eleme ile belirlenen 3 finalistin dereceleri ve mansiyon ödülü kazananları, FESPA Eurasia 2019 Fuarı süresince fuar katılımcıları ve ziyaretçilerinin oylamalarıyla belirleniyor, bunun yanı sıra oylamaya katılanlar da ödül kazanıyor.